![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
FURNITURE / Tables / Writing desk 8941069
*
nr 894 1069
WRITING DESK
1950s, Teak, Framsida med bokhylledel och skåp, length: 136, width: 81, height: 72,
50-tal, Teak, Framsida med bokhylledel och skåp, längd: 136, djup: 81, höjd: 72
Estimate:
2000
Sold:
SEK 2800
Auction date:
Monday May 12 2014
at 19:56:28
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/5 17:39:49
1
Vinnande bud
12/5 18:15:18
2
2.000 kr
12/5 19:40:11
2
2.600 kr
- Thema-auction
May 12
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord skrivbord teak teakmöbler trä
-
6221 Bord med plåtb..
around year 1900, diameter: 45, height: 52 cm,
Auction ends
in 10 days
1 juli at 20:49
-
6282 Butlerstray
yew wood. Length: 87 cm, width: 64 cm, height: 48 cm,
Auction ends
in 10 days
1 juli at 19:27
-
6231 LADY'S WORKING..
Gustavian. Stil, mahogany, mässingsdekor. Length: ..//
Auction ends
in 10 days
1 juli at 18:20
-
6028 WHAT-NOT
around year 1900, stained birch. Length: 43 cm, wi..//
Auction ends
in 10 days
1 juli at 19:16
-
6240 WHAT-NOT
around year 1900, mahogany. Length: 46 cm, width: ..//
Auction ends
in 10 days
1 juli at 18:43
-
6110 DROP-LEAF TABLE
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Length: 40+ 2..//
Auction ends
in 10 days
1 juli at 18:47
*
WRITING DESK
Read more about 50/60-tal
nr 894 1069
WRITING DESK
1950s, Teak, Framsida med bokhylledel och skåp, length: 136, width: 81, height: 72,
50-tal, Teak, Framsida med bokhylledel och skåp, längd: 136, djup: 81, höjd: 72
Estimate: | 2000 |
---|---|
Sold: | SEK 2800 |
Auction date: |
Monday May 12 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
10/5 17:39:49 | 1 | Vinnande bud |
12/5 18:15:18 | 2 | 2.000 kr |
12/5 19:40:11 | 2 | 2.600 kr |
- Thema-auction
May 12
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.![](/tema/themes/{99860D3E-4127-4939-AB90-C100C86E6DA0}_183x97.jpg)
Read more about 50/60-tal
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord skrivbord teak teakmöbler trä
-
6221 Bord med plåtb..
around year 1900, diameter: 45, height: 52 cm,
Auction ends
in 10 days
1 juli at 20:49 -
6282 Butlerstray
yew wood. Length: 87 cm, width: 64 cm, height: 48 cm,
Auction ends
in 10 days
1 juli at 19:27 -
6231 LADY'S WORKING..
Gustavian. Stil, mahogany, mässingsdekor. Length: ..//
Auction ends
in 10 days
1 juli at 18:20
-
6028 WHAT-NOT
around year 1900, stained birch. Length: 43 cm, wi..//
Auction ends
in 10 days
1 juli at 19:16 -
6240 WHAT-NOT
around year 1900, mahogany. Length: 46 cm, width: ..//
Auction ends
in 10 days
1 juli at 18:43 -
6110 DROP-LEAF TABLE
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Length: 40+ 2..//
Auction ends
in 10 days
1 juli at 18:47